Doradztwo sprzedaży w B2B Matt Kosmaczewski

Wsparcie doradcze

Doradztwo w sprzedaży B2B

Proces

Na czym polega doradztwo w sprzedaży B2B?

Doradztwo w sprzedaży B2B  to proces, który pomaga firmom zrozumieć, jak mogą poprawić swoje strategie sprzedaży i marketingu, aby dotrzeć do innych firm. Współpraca doradcza w sprzedaży B2B to nie tylko usługa, ale także partnerstwo. Moja rola jako doradcy polega na wspieraniu Twojej firmy na każdym kroku procesu sprzedaży.

5

Poznanie Twojego rynku

Przyjrzymy się dokładnie temu, co dzieje się na rynku. Kto jest Twoją konkurencją? Co teraz jest na topie? Czego potrzebują Twoi klienci? Te informacje pomogą nam w opracowywaniu skutecznej strategii.

5

Zrozumienie Twojego biznesu

Gdy znam już Twój rynek, możemy przejść do zapoznania się Twoją firmą. Chcę zrozumieć model biznesowy firmy, wartości, jakie są adresowane, przewagi konkurencyjne, aktualne punkty styku marki z klientami oraz procesy w firmie. Jako strateg biorę pod uwagę zarówno perpsektywę marketingu jak i sprzedaży.

5

Warsztat bazowy

Mając potrzebne informacje, przechodzimy do pracy warsztatowej. Ważny element, podczas którego ustalamy konkretne cele, przepracowujemy wcześniej wymienione zagadnienia, co skutkuje opracowaniem wstępnej koncepcji sprzedażowej. 

5

Tworzenie skutecznej strategii

Gdy zaopiekowaliśmy się ważnymi kwestiami, możemy przejść do tworzenia strategii sprzedażowej. Razem opracujemy plan, który pomoże Ci dotrzeć do właściwych klientów i zwiększyć sprzedaż.

5

Sprawdzamy, co działa

Będziemy regularnie analizować wyniki sprzedaży, aby zobaczyć, co działa, a co nie. Jeśli coś nie idzie tak, jak powinno — szybko dostosujemy strategię.

5

Szkolę Twój zespół

Zarówno ty, jak i ja chcemy, aby Twój zespół sprzedaży był skuteczny. Dlatego przeprowadzimy szkolenia, które pomogą im lepiej sprzedawać produkty Twojej firmy. Głównie uczę jak sprzedaż i marketing mają razem współpracować, co przekłada się na lepsze wyniki.

5

Ulepszanie procesu sprzedaży

Czas to pieniądz, dlatego zadbam o to, aby procesy sprzedaży były jak najbardziej wydajne.

5

Wdrożenie nowoczesnych technologi

Wierzę, że Twoja firma chce być na bieżąco z najnowszymi trendami. Dlatego pomogę Ci wybrać i wdrożyć technologie, które usprawnią sprzedaż.

Pamiętaj, że każda firma jest inna i może potrzebować indywidualnego podejścia do doradztwa w sprzedaży B2B. Kluczowe jest dostosowanie strategii do specyfiki firmy i branży. Dlatego jestem tutaj, aby Ci pomóc usprawniać proces sprzedaży,

Bezpłatna konsultacja

Rozwiej swoje wątpliwości

Rozwiej swoje wątpliwości Matt Kosmaczewski

Proces

Jak wygląda współpraca doradcza w sprzedaży?

Wykorzystując zdobytą wiedzę i doświadczenie strategiczne, poznałem, jak bardzo sprzedaż jest powiązana z marketingiem. Dobrze zrozumiałem wyzwanie w tym obszarze i jednocześnie pracując z klientami b2b i b2c stwierdzam, że nie ma dwóch tych samych firm. 

Wiedza, którą zdobyłem, pomaga usprawnić proces sprzedaży w klientów. Poniżej znajdziesz kroki tego procesu:

5

Sesja doradcza

Na początku, jako doradca, muszę zrozumieć Twoją firmę — jakie są cele, kto jest docelowym klientem i jakie są specyfiki rynku, na którym działasz. Interesują mnie również wyzwania, z jakimi zmaga się Twoja firma.

5

Warsztat bazowy

Po sesji doradczej przychodzi pora na pracę warsztatową, gdzie mocniej wnikamy w szczegóły firmy. Finalnie chcemy uzyskać pełne zrozumienie aktualnej rzeczywistości, jak i celów.

5

Sesje strategiczne

Wraz z Twoim zespołem pracujemy nad strategią i procesami. Holistyczne spojrzenie jest kluczowe do zrozumienia skutecznych działań — strategia, marketing, sprzedaż. Kluczowym aspektem jest zmapowanie procesów i ich zrozumienie.

5

Opracowanie strategii sprzedaży

Wraz z decydentami opracowujemy skuteczną strategię sprzedaży. Mając przepracowane istotne aspekty firmy — wiedza na temat problemów i aktualnej rzeczywistości firmy, przedstawiam rozwiązania. Po akceptacji rozwiązań opracowujemy dokładny plan, który zostanie wdrożony do rzeczywistości.

Moje podejście jest zawsze indywidualne i dostosowane do specyfiki konkretnej firmy i branży. Dodatkowo angażuje decydentów w cały proces, ponieważ oni podejmują działania strategiczne, a w tym obszarze głównie się poruszamy.

Korzyści

Czy warto zainwestować w doradztwo sprzedażowe B2B?

Poniżej znajdziesz kilka kluczowych korzyści, które możesz uzyskać:

5

Aktualna wiedza

Współpracując ze mną, korzystasz z mojej wiedzy i doświadczenia zarówno w sprzedaży B2B, jak i B2C. Dzięki temu mogę wdrożyć w Twojej firmie nowe i skuteczne rozwiązania.

5

Zaangażowanie w proces

Jako niezależny ekspert mocno angażuje się w pracę. Jako klient czujesz się bezpiecznie i dobrze zaopiekowany. Dodatkowo masz moje zewnętrze spojrzenie na aktualną sytuację, co jest cennym zasobem, bo wpływa na dostrzeżenie nieoczywistych rozwiązań. 

5

Oszczędność czasu i zasobów

Współpraca ze mną bywa bardziej opłacalna niż zatrudnienie na stałe dyrektora czy managera na stałe. Minimalizujesz w ten sposób ryzyko popełnienia błędów i nietrafnych inwestycji.

5

Zwiększenie efektywności działań

Usprawnienie zarządzania sprzedażą i procesów ma pozytywny wpływ na skuteczność. Wprowadzając strategiczne podejście do sprzedaży, zyskujesz kontrolę nad procesem i poprawiasz wyniki.

5

Spójna strategia i komunikacja

Dbając o aspekt strategiczny w sprzedaży i marketingu, Twój zespół unika konfliktów i lepiej się rozumie. Pomagam Ci wraz z Twoim zespołem zaopiekować się tym aspektem, co wpływa na realizacje celów biznesowych. 

Każda z tych korzyści ma bezpośredni wpływ na wyniki Twojej firmy. Dzięki mojemu wsparciu Twoja firma nie tylko poprawi swoje wyniki sprzedaży, ale również lepiej zrozumie rynek i swoich klientów. Pamiętaj, że inwestycja we współpracę ze mną to inwestycja w przyszłość Twojej firmy.

Doradztwo w sprzedaży B2B

Obszary sprzedaży B2B, w których Ci pomogę

Wiedza i kompetencje w marketingu B2B są kluczowe. Obszar strategiczny jest często pomijany, a to on wpływa na jakość działań marketingowych. Oto szczegółowe obszary, które będziemy rozwijać podczas współpracy doradczej.

5

Analiza działu sprzedaży

Przeprowadzę diagnostykę działań sprzedażowych, sprawdzę, jak wygląda cały proces, namierzę problemy, które występują. Następie wraz z tobą i twoim zespołem przeanalizujemy zdiagnozowaną sytuację i na podstawie moich spostrzeżeń wypracujemy rozwiązania.

5

Buyer persony i wartości

Wraz z zespołem sprzedażowym stworzymy buyer persony, aby jak najlepiej poznać motywacje zakupowe i opracujemy propozycję wartości. Dzięki temu komunikacja w obszarach sprzedaży i marketingu będzie spójna, co wpływa na skuteczność strategii biznesowej.

5

Wsparcie przy zarządzaniu sprzedażą

Jako osoba z zewnątrz ze świeżym spojrzeniem i na podstawie zdobytych informacji pomogę w uporządkowaniu procesu sprzedaży. Wesprę w tworzeniu nowych rozwiązań zwiększających efektywność zespołu.

5

Wsparcie w pozyskiwaniu klientów

Wykorzystując moją wiedzę, pomogę w projektowaniu skutecznej strategii pozyskiwania nowych klientów i utrzymywania obecnych.

5

Wsparcie przy tworzeniu ofert

Pomogę w przygotowaniu dobrych ofert, które są dopasowane do rynku, procesów sprzedażowych, aktualnych produktów i usług. Wesprę zespół  w ich komunikacji.

5

Wsparcie dla działu sprzedaży

Wypracujemy wspierające środowisko gdzie dział handlowy i dział marketingowy pracuje ramię w ramię. Ustanowimy procesy, które umożliwią wymianę wiedzy, wzajemne wsparcie i pracę na wspólny cel.

5

Strategia marketingowa

Doradzę, podejść do stworzenia strategii, która będzie wspierała sprzedaż i realizowała cele biznesowe firmy.

5

Technologia

Doradzę, w jaki sposób wykorzystywać możliwości technologicznie i usprawniać dzięki niej firmę.

Skorzystaj z mojego ekspertowego doradztwa i doświadczenia, aby poprawić skuteczność w sprzedaży swojej firmy. Porozmawiajmy o doradztwie w sprzedaży dla Twojej firmy!

Cena

Ile kosztuje doradztwo sprzedażowe B2B?

Podzielę się z Tobą kilkoma kluczowymi czynnikami, które wpływają na koszt doradztwa.

5

Zakres usług

Doradztwo w zakresie sprzedaży B2B to nie tylko jedna usługa. To może obejmować analizę rynku, strategię sprzedaży, szkolenia sprzedażowe i wsparcie technologiczne. Każda z tych usług ma swoją cenę, a im więcej z nich potrzebujesz, tym wyższy może być koszt.

5

Moja wiedza i doświadczenie

Zdobyta wiedza, doświadczenie i specjalizacja mają duży wpływ na koszt usług.

5

Wielkość i trudność projektu

Wielkość i złożoność Twojego projektu również wpływają na koszt. Duże projekty wymagające znacznej ilości czasu i zasobów będą prawdopodobnie kosztować więcej.

5

Zwiększenie efektywności działań

Usprawnienie zarządzania sprzedażą i procesów ma pozytywny wpływ na skuteczność. Wprowadzając strategiczne podejście do sprzedaży, zyskujesz kontrolę nad procesem i poprawiasz wyniki.

5

Lokalizacja

Mimo rozwoju technologii, gdzie jest możliwość współpracy zdalnej, to może się okazać, że fizyczna obecność będzie niezbędna, co wpływa na koszty. 

Wsparcie doradcze zawsze jest dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Wycena usługi w tym aspekcie zawsze podyktowana opłacalnością dla małych firm i średnich firm. Miałem przyjemność pracować nawet z solo przedsiębiorcami.

Dzięki mojemu wsparciu firmy wypracowały mocne fundamenty swojego biznesu. Od początku pracowały nad osiągnięciem przewagi konkurencyjnej i lepszej pozycji na rynku. Razem graliśmy, aby wygrywać.

Jeżeli chcesz poznać wycenę usługi doradczej dla Twojej firmy, to zapraszam do kontaktu ze mną. Porozmawiamy o Twoich wyzuwaniach i zobaczymy czy razem możemy współpracować!

Matt Kosmaczewski konsultacja

Porozmawiajmy

Rozwiń proces sprzedaży w swojej firmie

Podczas 15-minutowego spotkania omówimy wstępne koncepcje rozwiązania wyzwania, z którym aktualnie się zmagasz.

Te marki mi zaufały

Dołącz do ich grona

Klinika Rehabilitacji Rosmed
Body Work - Centrum Ruchu i Terapii
Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+
36MINUT
Oscar Rak

Z Mattem współpracuje od ponad roku, bo jest przede wszystkim dobrym strategiem – co w sporcie i biznesie jest niezwykle ważne. Współpraca z Mattem w trakcie x lockdownów totalnie przeorganizowała i usystematyzowała moje procesy biznesowe.

Martyna Gawrońska

CEO 36 MINUT Września, Dietetyk

Z Mateuszem współpracowałam i współpracuję konsultując wdrażane przeze mnie rozwiązania biznesowe oraz strategiczne. Mam do niego pełne zaufanie, za każdym razem mogę liczyć na feedback lub spojrzenie z innej perspektywy!

Jest genialnym specjalista z doświadczeniem oraz dojrzałym podejściem do biznesu. Śmiało mogę polecić współpracę!

Anna Nowacka

CEO Manager w pracy

Kontakt

Napisz

Wystarczy, że teraz wypełnisz ten formularz i w ciągu 24h ustalimy dogodny termin, krótkiej 15-minutowej rozmowy. To najlepsza możliwość, aby omówić ważne dla Ciebie kwestie.

Zgoda

Kontakt Matt Kosmaczewski