Doradztwo sprzedaży w B2C Matt Kosmaczewski

Wsparcie doradcze

Doradztwo w sprzedaży B2C

Proces

Na czym polega doradztwo w sprzedaży B2C?

Pomagam firmom zrozumieć, jak mogą poprawić swoje strategie sprzedaży i marketingu, aby dotrzeć do klienta indywidualnego. Tworząc skuteczne strategie marketingowe, część wysiłków jest skierowana na proces sprzedaży. Współpraca doradcza w sprzedaży B2C to nie tylko usługa, ale także partnerstwo. Moja rola jako doradcy polega na wspieraniu Twojej firmy na każdym kroku procesu sprzedaży.

5

Rozumienie i identyfikacja potrzeb klienta - Buyer Persona

Pomagam w zrozumieniu realnych potrzeba klientów i pokazuje jak tego dokonać.

5

Wspieram prospekting

Pomagam stworzyć proces, w którym dociera się do odpowiednich klientów i dobrze się z nimi komunikować.

5

Strategia sprzedaży

Wspieram w opracowaniu strategii sprzedaży, gdzie fundamentem jest dobra propozycja wartości. Owa propozycja jest adresowana do odpowiedniej grupy docelowej. W trakcie procesu pokazuje, jak można rozwiązywać problemy i pomagam w rozwoju strategicznym sprzedaży, która działa ramię w ramię z marketingiem.

5

Proces sprzedaży

Wspieram usprawnianie procesu sprzedaży w różnych jego etapach. W każdym kroków w tym aspekcie patrzę, jak marketing może wesprzeć działania sprzedażowe, aby maksymalizować efektywność. 

5

Zarządzanie i rozwój

Pomagam usprawniać zarządzanie, aby wprowadzanie strategii było określone celami i ułożonymi procesami. Podpowiadam, z jakich narzędzi korzystać i jak współtworzyć  strukturę działu sprzedaży.

5

Mierzenie

Wpieram we wykorzystywaniu systemu CRM, jak i co brać pod uwagę mierząc skuteczność działań, aby przy tym nie stracić głowy.

Doradztwo sprzedaży w B2C daje możliwość lepszego zrozumienia rynku, skutecznego dotarcia do klientów indywidualnych i budowania trwałych relacji z nimi. Przez dostosowanie strategii marketingowych do potrzeb klientów, można osiągnąć wzrost sprzedaży, zwiększyć zaangażowanie klientów i budować mocną markę.

Bezpłatna konsultacja

Rozwiej swoje wątpliwości

Rozwiej swoje wątpliwości Matt Kosmaczewski

Proces

Jak wygląda proces doradczy w sprzedaży B2C?

Doradztwo w marketingu B2B, czyli marketingu skierowanego do innych firm, to proces, w którym pomagam Ci zrozumieć i poprawić sposób, w jaki docierasz do innych firm i przekonujesz je do korzystania z Twoich produktów lub usług. Dzięki temu nie musisz zatrudniać do swojej firmy ekspertów. Oto, na czym to polega:

5

Zrozumienie Twojego rynku

Najpierw chcę zrozumieć, kto są Twoi klienci (inne firmy), jakie mają potrzeby i jakie są trendy na Twoim rynku.

5

Zrozumienie Twojego biznesu

Gdy znam już Twój rynek, możemy przejść do zapoznania się Twoją firmą. Chcę zrozumieć model biznesowy firmy, wartości, jakie są adresowane, przewagi konkurencyjne, aktualne punkty styku marki z klientami oraz procesy w firmie.

5

Warsztat bazowy

Mając potrzebne informacje, przechodzimy do pracy warsztatowej. Ważny element, podczas którego ustalamy konkretne cele, przepracowujemy wcześniej wymienione zagadnienia, co skutkuje opracowaniem wstępnej koncepcji rozwoju marketingu. 

5

Tworzenie skutecznej strategii

Gdy zaopiekowaliśmy się ważnymi kwestiami, możemy przejść do tworzenia strategii marketingowej. Wspólnie ją tworzymy, a jej celem będzie skutecznie docierała do Twoich klientów i przekonywania ich do współpracy z Twoją firmą.

5

Mierzenie i poprawa efektywności

Na koniec mierzymy efekty naszych działań i wprowadzamy poprawki, aby były jeszcze lepsze.

Dzięki doradztwu w marketingu B2C możesz zrozumieć swoje miejsce na rynku, stworzyć skuteczną strategię, poprawić swoje działania i zwiększyć sprzedaż. Czyli w skrócie — możesz rozwijać swój biznes skuteczniej! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną!

Korzyści

Czy warto zainwestować w doradztwo sprzedażowe B2C?

Poniżej znajdziesz kilka kluczowych korzyści, które możesz uzyskać:

5

Aktualna wiedza

Współpracując ze mną, korzystasz z mojej wiedzy i doświadczenia zarówno w sprzedaży B2C, jak i B2B. Dzięki temu mogę wdrożyć w Twojej firmie nowe i skuteczne rozwiązania.

5

Zaangażowanie w proces

Jako niezależny ekspert mocno angażuje się w pracę. Jako klient czujesz się bezpiecznie i dobrze zaopiekowany. Dodatkowo masz moje zewnętrze spojrzenie na aktualną sytuację, co jest cennym zasobem, bo wpływa na dostrzeżenie nieoczywistych rozwiązań. 

5

Oszczędność czasu i zasobów

Współpraca ze mną bywa bardziej opłacalna niż zatrudnienie na stałe dyrektora czy managera na stałe. Minimalizujesz w ten sposób ryzyko popełnienia błędów i nietrafnych inwestycji.

5

Zwiększenie efektywności działań

Usprawnienie zarządzania sprzedażą i procesów ma pozytywny wpływ na skuteczność. Wprowadzając strategiczne podejście do sprzedaży, zyskujesz kontrolę nad procesem i poprawiasz wyniki.

5

Spójna strategia i komunikacja

Dbając o aspekt strategiczny w sprzedaży i marketingu, Twój zespół unika konfliktów i lepiej się rozumie. Pomagam Ci wraz z Twoim zespołem (lub tylko Tobie, jeżeli nie masz jeszcze zespołu) zaopiekować się tym aspektem, co wpływa na realizacje celów biznesowych. 

5

Zdobycie przewagi konkurencyjnej

Wypracowując nowoczesne, strategiczne podejście do sprzedaży przyciągniesz nowych klientów i utrzymasz tych obecnych, co przekłada się na długoterminowy sukces Twojej firmy.

5

Wyróżnienie firmy na rynku

Opracowując unikatowy proces sprzedaży, możesz wykorzystać go jako wyróżnik firmy. Tym samym klienci będą mieli lepsze doświadczenia związane z dokonywaniem zakupów u ciebie, a to może spowodować zwiększenie ich lojalności. 

Każda z tych korzyści ma bezpośredni wpływ na wyniki Twojej firmy. Dzięki mojemu wsparciu Twoja firma nie tylko poprawi swoje wyniki sprzedaży, ale również lepiej zrozumie rynek i swoich klientów. Pamiętaj, że inwestycja we współpracę ze mną to inwestycja w przyszłość Twojej firmy.

Doradztwo w marketingu B2C

Obszary sprzedaży B2C, w których Ci pomogę

Wiedza i kompetencje w marketingu B2B są kluczowe. Obszar strategiczny jest często pomijany, a to on wpływa na jakość działań marketingowych. Oto szczegółowe obszary, które będziemy rozwijać podczas współpracy doradczej.

5

Analiza działu sprzedaży

Przeprowadzę diagnostykę działań sprzedażowych, sprawdzę, jak wygląda cały proces, namierzę problemy, które występują. Następie wraz z tobą i twoim zespołem przeanalizujemy zdiagnozowaną sytuację i na podstawie moich spostrzeżeń wypracujemy rozwiązania.

5

Buyer persony i wartości

Wraz z zespołem sprzedażowym stworzymy buyer persony, aby jak najlepiej poznać motywacje zakupowe i opracujemy propozycję wartości. Dzięki temu komunikacja w obszarach sprzedaży i marketingu będzie spójna, co wpływa na skuteczność strategii biznesowej.

5

Wsparcie przy zarządzaniu sprzedażą

Jako osoba z zewnątrz ze świeżym spojrzeniem i na podstawie zdobytych informacji pomogę w uporządkowaniu procesu sprzedaży. Wesprę w tworzeniu nowych rozwiązań zwiększających efektywność zespołu.

5

Wsparcie w pozyskiwaniu klientów

Wykorzystując moją wiedzę, pomogę w projektowaniu skutecznej strategii pozyskiwania nowych klientów i utrzymywania obecnych.

5

Wsparcie przy tworzeniu ofert

Pomogę w przygotowaniu dobrych ofert, które są dopasowane do rynku, procesów sprzedażowych, aktualnych produktów i usług. Wesprę zespół  w ich komunikacji.

5

Wsparcie dla działu sprzedaży

Wypracujemy wspierające środowisko gdzie dział handlowy i dział marketingowy pracuje ramię w ramię. Ustanowimy procesy, które umożliwią wymianę wiedzy, wzajemne wsparcie i pracę na wspólny cel.

5

Strategia marketingowa

Doradzę, podejść do stworzenia strategii, która będzie wspierała sprzedaż i realizowała cele biznesowe firmy.

5

Technologia

Doradzę, w jaki sposób wykorzystywać możliwości technologicznie i usprawniać dzięki niej firmę.

Skorzystaj z mojego ekspertowego doradztwa i doświadczenia, aby poprawić skuteczność w sprzedaży swojej firmy. Porozmawiajmy o doradztwie w sprzedaży dla Twojej firmy!

Cena

Ile kosztuje doradztwo w sprzedaż B2C?

Podzielę się z Tobą kilkoma kluczowymi czynnikami, które wpływają na koszt doradztwa.

5

Zakres usług

Koszt doradztwa może być dostosowany do konkretnego zakresu usług, które są potrzebne Twojej firmie. Jeśli potrzebujesz kompleksowej strategii marketingowej, opracowania kampanii marketingowej,  analizy konkurencji, wsparcia sprzedaży, tworzenia komunikacji oraz narracji itp., to koszt będzie wyższy niż przy mniejszym zakresie projektowym.

5

Moja wiedza i doświadczenie

Moje doświadczenie i wiedza w dziedzinie marketingu B2C mają wpływ na koszt doradztwa. Posiadam specjalistyczną wiedzę, która pozwala mi dostarczać wartościowe i skuteczne rozwiązania. To przekłada się na wyższe stawki, ale również na jakość i efektywność usług.

5

Skala projektu

Koszty doradztwa mogą się różnić w zależności od skali projektu. Duże projekty, które wymagają większej ilości czasu i zasobów, mogą wiązać się z wyższymi kosztami.

5

Zwiększenie efektywności działań

Usprawnienie zarządzania marketingiem, sprzedażą i procesami ma pozytywny wpływ na skuteczność. Wprowadzając strategiczne podejście do swojego biznesu, zyskujesz kontrolę nad procesem i poprawiasz wyniki.

5

Lokalizacja

Mimo rozwoju technologii, gdzie jest możliwość współpracy zdalnej, to może się okazać, że fizyczna obecność będzie niezbędna, co wpływa na koszty. 

Wsparcie doradcze zawsze jest dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Wycena usługi w tym aspekcie zawsze podyktowana opłacalnością dla małych firm i średnich firm. Miałem przyjemność pracować nawet z solo przedsiębiorcami.

Dzięki mojemu wsparciu firmy wypracowały mocne fundamenty swojego biznesu. Od początku pracowały nad osiągnięciem przewagi konkurencyjnej i lepszej pozycji na rynku. Razem graliśmy, aby wygrywać.

Jeżeli chcesz poznać wycenę usługi doradczej dla Twojej firmy, to zapraszam do kontaktu ze mną. Porozmawiamy o Twoich wyzuwaniach i zobaczymy czy razem możemy współpracować!

Matt Kosmaczewski konsultacja

Porozmawiajmy

Rozwiń proces sprzedaży w swojej firmie

Podczas 15-minutowego spotkania omówimy wstępne koncepcje rozwiązania wyzwania, z którym aktualnie się zmagasz.

Te marki mi zaufały

Dołącz do ich grona

Klinika Rehabilitacji Rosmed
Body Work - Centrum Ruchu i Terapii
Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+
36MINUT
Oscar Rak

Z Mateuszem współpracowałam i współpracuję konsultując wdrażane przeze mnie rozwiązania biznesowe oraz strategiczne. Mam do niego pełne zaufanie, za każdym razem mogę liczyć na feedback lub spojrzenie z innej perspektywy!

Jest genialnym specjalista z doświadczeniem oraz dojrzałym podejściem do biznesu. Śmiało mogę polecić współpracę!

Anna Nowacka

CEO Manager w pracy

Mateusza poznałem w roli świetnego trenera przygotowania motorycznego, jednak szybko przekonałem się, że równie wysoki poziom prezentuje jako trener marketingu! Dzięki kilku konkretnym uwagom Mateusza, wdrożyłem proste zmiany, które pozytywnie wpłynęły na sposób komunikacji online, definiowania swojej osoby w branży fizjotrenerskiej, pozbywając się jednoczenie panującego chaosu i przypadku w podejmowanych działaniach.

Z całego serducha polecam.
Dawid.

Dawid Mieczkowski

Trener, Szkoleniowiec

Z Mattem współpracuje od ponad roku, bo jest przede wszystkim dobrym strategiem – co w sporcie i biznesie jest niezwykle ważne. Współpraca z Mattem w trakcie x lockdownów totalnie przeorganizowała i usystematyzowała moje procesy biznesowe.

Martyna Gawrońska

CEO 36 MINUT Września, Dietetyk

Podcast

Słuchaj

Kontakt

Napisz

Wystarczy, że teraz wypełnisz ten formularz i w ciągu 24h ustalimy dogodny termin, krótkiej 15-minutowej rozmowy. To najlepsza możliwość, aby omówić ważne dla Ciebie kwestie.

Zgoda

Kontakt Matt Kosmaczewski