Warsztaty strategiczne Matt Kosmaczewski

Marketing

Warsztaty strategiczne

Współpraca

Na czym polegają marketingowe warsztaty strategiczne?

Marketingowe warsztaty strategiczne to specjalistyczne spotkania, które koncentrują się na opracowywaniu i wdrożeniu strategii marketingowych. Czas trwania warsztatów to 180 min. To rozwiązanie dla świadomych klientów, którzy chcą samodzielnie pracować według konkretnych wytycznych — czuwam nad całym procesem. Pełne zaangażowanie jest kluczowe, abyśmy mogli efektywnie kreować Twoją Mocną Markę. Podczas warsztatów będziemy pracować nad taki aspektami jak:

5

Badamy rynek

Analizowanie konkurencji, trendów rynkowych, segmentów rynku i potrzeb klientów. Innymi słowy, śledzimy, co robią twoi konkurenci, obserwujemy najnowsze trendy, identyfikujemy twoich potencjalnych klientów i tworzymy przestrzeń na zrozumienie ich potrzeb — kluczowy aspekt.

5

Planowanie strategiczne

Określanie celów marketingowych, definiowanie grupy docelowej, wybór kanałów komunikacji i ustalanie budżetu. Ustalamy, co chcemy osiągnąć, do kogo chcemy dotrzeć, jakimi kanałami (np. social media) chcemy to zrobić i ile mamy na to pieniędzy.

5

Tworzymy skuteczny przekaz

Kreowanie przekazu marketingowego, który będzie rezonował z grupą docelową i promował markę lub produkt. Opracowujemy skuteczną komunikację, czyli, co powiemy naszym klientom, aby zainteresować ich naszym produktem lub usługą. Tworzymy treści, które będą przemawiały do naszej grupy docelowej i skutecznie promowały naszą markę lub produkt.

5

Monitorowanie i ocena

Ustalanie metryk sukcesu, monitorowanie wyników kampanii i dostosowywanie strategii w oparciu o uzyskane dane. Patrzymy, czy nasze działania przynoszą oczekiwane efekty. Jeśli coś nie działa, próbujemy to usprawniamy.

Na warsztatach korzystamy z mojego doświadczenia w marketingu. Podzielę się z Tobą wiedzą i pomogę zdobyć umiejętności, które pozwolą skutecznie zarządzać działaniami marketingowymi.

Rozmowa

Rozwiej swoje wątpliwości

Rozwiej swoje wątpliwości Matt Kosmaczewski

Proces

Jak wyglądają marketingowe warsztaty strategiczne?

Krok po kroku przeprowadzę Cię przez proces warsztatów strategicznych, oto jak on wygląda:

5

Zdobycie informacji

Przed rozpoczęciem warsztatów otrzymasz ode mnie ankietę, którą wypełnisz. Im lepiej znam twoją markę oraz działania marketingowe, które zostały podjęte do tej pory, tym skuteczniej Ci pomogę. Dzięki temu 'wchodzę do twojego świata’ i lepiej go rozumiem, co sprawia, że warsztaty stają się mocno spersonalizowane. 

5

Tworzenie agendy

Kiedy wypełnisz ankietę, to poproszę Cię również o pytania. Zagadnienie, które zaadresujesz, problemy, z jakimi się zmagasz, wątpliwości, które Cię nurtują, sprawią, że plan warsztatów będzie 'skrojony na miarę’, jak dobry garnitur. Wszystko wydarza się przed sesją strategiczną.

5

Analiza twojej marki

Ostatnim etapem przed rozpoczęciem warsztatów jest sprawdzenie, jak Twoja marka radzi sobie na rynku. Analizuję komunikację, sprawdzam wykorzystane kanały oraz technologie. Dzięki temu mam komplet informacji potrzebnych do przeprowadzenia warsztatu. 

5

Warsztat

Rozpoczynamy pracę nad Twoją Mocną Marką. W trakcie sesji poruszamy się w tematach, które dla Ciebie są istotne. Rekomenduje rozwiązania, przekazuję wiedzę dotyczącą marketingu, która jest dopasowana do Twoich potrzeb. Warsztat daje Ci konkretną wiedzę oraz narzędzia, które sprawią, że Twoja firma stanie się Marketingowo Mocna. Spotkanie odbywa się online lub na żywo, jeżeli tego chcesz.

Przez cały czas warsztatu, dzielę się swoimi doświadczeniami, odpowiadam na pytania i prowadzę uczestników przez różne scenariusze. Moim celem jest to, żeby każdy uczestnik wyszedł z warsztatu z jasnym zrozumieniem tego, jak efektywnie zarządzać swoimi działaniami marketingowymi.

Korzyści

Czy warto zainwestować w marketingowy warsztat strategiczny?

Inwestowanie w marketingowy warsztat strategiczny to doskonały sposób na zwiększenie efektywności działań marketingowych Twojej firmy. Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić:

5

Zrozumienie rynku

Warsztaty pomagają zrozumieć, co dzieje się na rynku, jakie są aktualne trendy, kto jest Twoim potencjalnym klientem i czego potrzebuje. To nieoceniona wiedza, która pozwoli Ci lepiej dostosować swoje działania do oczekiwań klientów.

5

Strategiczne planowanie

Dzięki warsztatom nauczysz się, jak skutecznie planować swoje działania marketingowe. Dowiesz się, jak wyznaczać cele, wybierać grupę docelową, decydować o kanałach komunikacji i ustalać budżet.

5

Skuteczna komunikacja

Warsztaty pomogą Ci stworzyć przekaz marketingowy, który trafi do Twojej grupy docelowej i skutecznie ją zainteresuje Twoją ofertą.

5

Ocena efektywności

Nauczą Cię, jak monitorować i oceniać efektywność swoich działań. Dowiesz się, jakie metryki są najważniejsze i jak je analizować, aby na bieżąco doskonalić swoją strategię.

5

Rozwój umiejętności

Ostatnim, ale nie mniej ważnym, punktem jest rozwój Twoich umiejętności i kompetencji w zakresie marketingu.

Inwestując w marketingowy warsztat strategiczny, zyskujesz nie tylko nową wiedzę i umiejętności, ale także możliwość poprawy efektywności swoich działań marketingowych, co przekłada się na większe zyski dla Twojej firmy.

Zakres

Obszary, w których będziemy się poruszać

Poniżej znajdziesz obszary strategiczne, które będą poruszane podczas warsztatów, oto one:

5

Strategia marketingowa

Strategia marketingowa określa główne cechy produktu z punktu widzenia konsumenta i konkurencji, zarysowuje podstawowe założenia dotyczące ceny oferowanego produktu, wskazuje na możliwość budowania przewagi konkurencyjnej przez rozwiązania dystrybucyjne i identyfikuje kluczowe elementy aktywności promocyjnej, aby w pełni wykorzystać potencjał rynku.

5

Strategia marki

Strategia wynika ze szczegółowej analizy konsumenta, konkurencji, marki i otoczenia kulturowego. Jej głównym celem jej umiejscowienie marki w umyśle konsumenta tak, aby realizować cele firmy. Ściśle powiązana z wizją, misją i wartościami organizacji. Ma bezpośredni wpływ na komunikację marki i prowadzoną narrację. Jej opracowanie umożliwia skuteczne zarządzanie marką.

5

Strategia komunikacji

Strategia komunikacji określa, co marka powinna przekazywać, aby osiągnąć określony cel, do kogo powinna to mówić, w jaki sposób, gdzie i kiedy. Jest poprzedzona szczegółową analizą obecnego stanu. Wynika z opracowania strategi marki. Na tym etapie dobiera się przestrzenie i nośniki, z których marka skorzysta, docierając do odbiorców.

5

Strategia narracji

Strategiczna narracja o Twojej marce, produkcie lub usłudze, która umożliwi Ci opowiedzenie spójnej historii, odpowiadającej na potrzeby i motywacje grupy docelowej, a jednocześnie budującej pożądany wizerunek marki. To etap egzekucyjny strategii marki. Wykorzystujesz dostępne narzędzia i kanały komunikacji, aby budować unikatowy przekaz.

Cena

Ile kosztują marketingowe warsztaty strategiczne?

Cena marketingowych warsztatów strategicznych może się różnić w zależności od wielu czynników. Oto kilka z nich, które mogą wpływać na koszt takiego warsztatu:

5

Wielkość grupy

Ilość uczestników warsztatów i dopasowanie do niej materiału wpływa na cenę.

5

Wiedza i doświadczenie

Cena może być związana z moim doświadczeniem i wiedzą. Im większe jest moje doświadczenie i sukcesy, tym większa jest wartość, jaką mogę dostarczyć jako ekspert.

5

Zakres tematyczny

Warsztaty, które obejmują szeroki zakres tematów lub specjalistyczne, zaawansowane techniki marketingowe, mogą kosztować więcej niż te skupiające się na podstawach.

5

Lokalizacja i format

Warsztaty prowadzone na miejscu mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami (np. wynajem sali, catering), podczas gdy warsztaty online mogą być tańsze.

5

Materiały i narzędzia

Jeżeli warsztat obejmuje dostęp do specjalistycznych materiałów, narzędzi czy platform, może to również wpływać na finalną cenę.

Podsumowując, dobrej jakości warsztaty strategiczne mogą przynieść znaczne korzyści dla Twojej firmy w formie lepszych strategii marketingowych, co przekłada się na zwiększenie sprzedaży i zysków. Chętnie pomogę Ci wprowadzić strategiczne podejście do marketingu i zadbać o to, aby Twoja firma była Marketingow Mocna.

Matt Kosmaczewski konsultacja

Porozmawiajmy

Rozwiń marketing i swoją markę

Podczas 15-minutowego spotkania omówimy wstępne koncepcje rozwiązania wyzwania, z którym aktualnie się zmagasz.

Te marki mi zaufały

Dołącz do ich grona

Klinika Rehabilitacji Rosmed
Body Work - Centrum Ruchu i Terapii
Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+
36MINUT
Oscar Rak

Współpracowałem z Mattem nad strategią własnej marki. Wiele nas łączy, bo obaj zajmujemy się szeroko pojętym treningiem sportowym, dzięki czemu Matt doskonale rozumie potrzeby moje jako trenera oraz sportowców, z którymi pracuję, a także znakomicie zna branżę sportową. Taka wiedza w połączeniu z jego doświadczeniem strategicznym i marketingowym to rzecz niespotykana w Polsce. W związku z tym cieszę się, że mogliśmy podjąć współpracę, którą oceniam jako niezwykle owocną.

Matt przeprowadził mnie krok po kroku przez budowanie strategii marki, czasem po prostu szedł jak taran, bo poza jego niesamowicie przyjaznym usposobieniem i ogromnymi umiejętnościami w obszarze komunikacji jest też bezpośredni i wie, kiedy należy po prostu „sprzedać plaskacza” żeby sprowadzić człowieka na ziemię (prawdopodobnie zejście do parteru to celowy zabieg, bo jest posiadaczem czarnego pasa BJJ i czuje się w nim jak ryba w wodzie). 

Nie zrobił nic za mnie, zachęcił mnie do wysiłku intelektualnego i koncepcyjnego oraz usystematyzował naszą pracą — na co dzień trudno jest zmusić się samemu do wygospodarowania czasu na takie działania, a czasem człowieka ogarnia po prostu niemoc związana z błądzeniem po omacku w dziedzinie, która może i jest intuicyjna, ale wymaga ułożenia klocków w sposób przemyślany i spójny. Poza tym dba o detale i otacza go aura ciekawej estetyki, która motywuje do stworzenia własnej. Polecam serdecznie tego pana — to gwarancja oszczędności czasu i ogromnej jakości twórczej.

Dominik Milewski

Trener, Szkoleniowiec

Razem z Mattem przeszłam przez drogę uporządkowania mojej marki pod kątem strategicznym i marketingowym. W pewnym momencie poczułam, że pomysły i koncepcje, które mam nie mogą znaleźć sobie miejsca. Wiedziałam, że moje działania dotychczas były chaotyczne, a tego nie lubię.

Dlatego ze świadomością, że potrzebuję strategii zgłosiłam się do Mateusza i to była bardzo dobra decyzja.Działo się wiele, czas był mocno intensywny, ale było warto. W końcu ktoś pomógł mi etapami przejść do określonego celu. Każde Nasze spotkanie było owocne.

Moja głowa od analizowania i myślenia bolała nie raz i nie dwa. A tak naprawdę to te budowanie fundamentów mojej marki wiązało się z głębokim poznawaniem samej siebie – swoich mocnych i słabych stron. Odkryłam nowe możliwości i horyzonty.

Dziękuję Ci Matt za ten czas. Za to, że ani przez chwilę nie wątpiłeś i pchałeś mnie w trudnych momentach do przodu 🙂

Agnieszka Piekarska

CEO Maluje Marki

Kontakt

Napisz

Wystarczy, że teraz wypełnisz ten formularz i w ciągu 24h ustalimy dogodny termin, krótkiej 15-minutowej rozmowy. To najlepsza możliwość, aby omówić ważne dla Ciebie kwestie.

Zgoda

Kontakt Matt Kosmaczewski