Content Marketing Matt Kosmczewski

Komunikacja

Content marketing

Współpraca

Na czym polega content marketing?

Rozumiejąc Twoje potrzeby, jako ekspert chciałbym Ci wyjaśnić, na czym polega content marketing. Content marketing to strategia, którą stosuję, polegająca na tworzeniu i udostępnianiu wartościowych, istotnych i spójnych treści. Celem jest przyciągnięcie i zaangażowanie określonej grupy odbiorców, a w dłuższej perspektywie — przekształcenie ich w lojalnych klientów.

5

Tworzenie wartości

Jako strateg skupiam się na dobrej komunikacji propozycji wartości. Wspieram tworzenie wartości dla odbiorców, dostarczając treści, które są dla nich przydatne, edukacyjne lub rozrywkowe. Każda treść ma swoje miejsce w procesie marketingowym i wspiera sprzedaż.

5

Budowanie relacji

Pomagam w regularnym dostarczaniu wartościowych treści, co pomaga budować długotrwałe relacje z odbiorcami. Dzięki temu zyskuje się ich zaufanie i lojalność.

5

Zwiększanie widoczności

Pomagam w opracowaniu treści wysokiej jakości — dopasowane do klienta. Poprawiają one Twoją widoczność i zwiększają zasięg — dotarcie do klientów. Każdy kanał dotarcia ma swoją specyfikę i daje możliwości ekspozycji. Treść, jaką w nich zamieścisz, przekłada się na większą ilość potencjalnych klientów.

5

Promocja marki

Wspieram strategię promocyjną twojej marki. Treści są doskonałym narzędziem do promowania Twojej marki i jej wartości. Dobrze zaprojektowane i przemyślane treści mogą skutecznie komunikować Twoje przekonania i cele biznesowe.

5

Generowanie leadów

Pomagam w pozyskiwaniu potencjalnych klientów. Właściwie zaprojektowane treści mogą przyciągać potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani Twoimi produktami lub usługami.

Dobry content marketing może przyjmować wiele form — od blogów, artykułów i e-booków, po infografiki, podcasty, filmy, webinary czy nawet posty na mediach społecznościowych. Kluczowe jest dostarczenie treści, które są atrakcyjne, dopasowane dla odbiorcy i jednocześnie są zgodne z Twoją marką i jej celami biznesowymi.

Rozmowa

Rozwiej swoje wątpliwości

Rozwiej swoje wątpliwości Matt Kosmaczewski

Strategia Content Marektingu

Jak wygląda proces tworzenia strategii content marketingu?

Jako strateg marketingowy, chciałbym opisać Ci, jak wygląda proces tworzenia strategii w tej dziedzinie. Jest to proces wieloetapowy, który wymaga starannego planowania i ciągłego dostosowywania. 

5

Zrozumienie celów biznesowych

Na początku muszę zrozumieć cele biznesowe firmy. Czy chodzi o zwiększenie świadomości marki, generowanie leadów czy może coś innego? Te cele będą kierować całym procesem tworzenia strategii.

5

Określenie grupy docelowej

Następnie muszę dokładnie określić, do kogo skierowane są twoje treści. Powinienem zrozumieć, jakie są ich potrzeby, problemy i oczekiwania, aby móc tworzyć treści, które będą dla nich cenne.

5

Tworzenie mapy tematycznej

Po zdefiniowaniu grupy docelowej pomagam stworzyć mapę tematyczną. Jest to swego rodzaju plan, który pokazuje, jakie tematy i pod tematy powinny być poruszone w treściach.

5

Wybór kanałów dystrybucji

Doradzę Ci, gdzie Twoje treści będą publikowane. Wybór zależy od grupy docelowej — gdzie ona najczęściej szuka informacji lub spędza czas.

5

Ustalenie harmonogramu publikacji

Po wybraniu kanałów dystrybucji tworzymy i ustalamy harmonogram publikacji. Regularność jest ważna — odbiorcy powinni wiedzieć, kiedy mogą oczekiwać nowych treści.

5

Tworzenie i publikacja treści

Następnie pomagam Ci w tworzenia treści zgodnie z mapą tematyczną i harmonogramem. Jest to proces ciągły, który wymaga ścisłego dostosowania do potrzeb odbiorców i celów biznesowych. Specjalizuję się w tworzeniu foto i video (YouTube) oraz podcastu — więc jak będziesz chciał, to pomogę Ci zadbać o ten aspekt.

5

Analiza i modyfikacja strategii

Na koniec, ale nie mniej ważne, regularnie pomagam w analizie wyników i usprawnianiu strategii. To pozwala Ci na bieżąco oceniać skuteczność swoich działań i wprowadzać poprawki tam, gdzie jest to konieczne.

Pamiętaj, że każda strategia content marketingu powinna być elastyczna i dostosowywana do zmieniających się warunków rynkowych oraz potrzeb i oczekiwań odbiorców. Jako strateg będę Cię wspierał na każdym kroku. 

Korzyści

Czy warto zainwestować w content marketing?

Rozumiem, że rozważasz inwestycję w content marketing. Jako doświadczony ekspert w tej dziedzinie, chciałbym podkreślić kilka kluczowych powodów, dla których uważam, że jest to decyzja warta rozważenia.

5

Wsparcie sprzedaży

Treści, które wspierają realizację założeń strategicznych i są dopasowane do danej grupy odbiorców, skracają proces podejmowania decyzji zakupowych. Im lepsze treści dla potencjalnych klientów będziesz tworzyć, tym zwiększasz skuteczność działań sprzedażowych.

5

Generowanie leadów i konwersji

rzez dostarczanie treści, które odpowiadają na potrzeby i pytania Twojej grupy docelowej, możesz przyciągać potencjalnych klientów – tzw. leady. A im więcej leadów, tym większa szansa na konwersję i wzrost sprzedaży.

5

Wzrost wartości

Dostarczanie treści wysokiej jakości pozwala również na pozycjonowanie siebie lub swojej organizacji jako eksperta w danej dziedzinie. To z kolei buduje zaufanie i wiarygodność w oczach Twoich klientów. Dzięki temu możesz zwiększyć marżę na swoich produktach lub usługach, bo skupisz się na dostarczeniu wartości i jej komunikowaniu.

5

Zwiększenie widoczności i świadomości marki

Dobrze zaplanowany i realizowany content marketing może poprawić Twoją widoczność w wynikach wyszukiwania, co przekłada się na większą ilość potencjalnych klientów. Ponadto, regularne dostarczanie wartościowych treści pomaga budować świadomość marki.

5

Budowanie zaufania i relacji z klientami

Content marketing pozwala na regularne dostarczanie wartościowych treści, które są użyteczne, edukacyjne lub rozrywkowe dla Twojej grupy docelowej. To pomaga budować zaufanie i tworzyć długotrwałe relacje z Twoimi klientami.

5

Zwiększenie zaangażowania

Content marketing to nie tylko tworzenie i dystrybucja treści — to także możliwość zaangażowania odbiorców, np. poprzez komentarze, udostępniania czy opinie.

5

Koszt - efektywność

W porównaniu do tradycyjnych form reklamy content marketing jest często bardziej koszt — efektywny, szczególnie w długim okresie.

Z mojego doświadczenia wynika, że inwestycja w content marketing przynosi długoterminowe korzyści. Chociaż wymaga to czasu i zaangażowania, efekty mogą przewyższyć początkowe koszty. Jestem pewien, że mogę pomóc Ci stworzyć skuteczną strategię content marketingu, która przyniesie wymierne korzyści dla Twojego biznesu.

Content marketing

Obszary, w których Ci pomogę

Jako mentor, mogę Ci oferować wsparcie i doradztwo w wielu obszarach. Oto kilka przykładów, w których mogę Ci pomóc:

5

Strategia Content Marketingowa

Mogę Ci pomóc opracować i wdrożyć skuteczną strategię content marketingową, dostosowaną do Twojej firmy i celów biznesowych.

5

Szkolenia z Content marketingu

Mogę przekazać Ci wiedzę i umiejętności dotyczące tworzenie treści poprzez indywidualne szkolenia, które będą skrojone na miarę Twoich potrzeb.

5

Tworzenie kanału YouTube

Pomogę Ci stworzyć kanał na Youtube — od nagrań filmów po optymalizację konta. Dzisiaj YouTube to druga co do wielkości wyszukiwarka, więc jest to świetne miejsce do działań wspierających rozwój biznesu. Komunikacja przy wykorzystaniu tego medium może być Twoją konkurencyjną przewagą.

5

Tworzenie podcastu

Pomogę Ci w stworzeniu własnego podcastu. Doradzę jaki sprzęt wybrać, na co zwrócić uwagę w produkcji oraz jak rozplanować odcinki, aby były one wsparciem biznesu. Jeżeli uznasz, że będziesz chciał nagrywać moim studio swoje odcinki, to również Ci to umożliwię.

Cena

Ile kosztuje content marketing?

Cena mentoringu może się różnić w zależności od kilku czynników, które chciałbym Ci wyjaśnić:

5

Wiedza i doświadczenie

Cena może być związana z moim doświadczeniem i wiedzą. Im większe jest moje doświadczenie i sukcesy, tym większa jest wartość, jaką mogę dostarczyć jako ekspert.

5

Zakres projektu

Koszty będą zależały od wielkości i złożoności Twojego projektu. Na przykład, czy chcesz regularnie tworzyć i publikować filmy na swoim kanale na YouTube, prowadzić kampanię na mediach społecznościowych czy może stworzyć serie podcastów i krótkich filmów wideo? Każda z tych działań wiąże się z innymi kosztami.

5

Jakość treści

Wysokiej jakości treści, które są dobrze napisane, atrakcyjne i optymalizowane pod kątem SEO, mogą wymagać większych inwestycji niż treści o niższej jakości.

5

Zasoby wewnętrzne vs zewnętrzne

Jeśli dysponujesz zasobami wewnętrznymi (np. zespołem marketingowym), które mogą tworzyć treści, koszty mogą być niższe. Jeśli jednak potrzebujesz wynająć zewnętrzne agencje lub freelancerów, koszty mogą być wyższe.

5

Częstotliwość publikacji

Częstość publikacji treści również wpływa na koszty. Czy planujesz publikować nowe treści raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie czy może codziennie? Ten aspekt należy uwzględnić.

5

Promocja treści

Oprócz tworzenia treści musisz także uwzględnić koszty promowania tych treści, na przykład poprzez reklamę na platformach społecznościowych, SEO czy email marketing.

5

Narzędzia i technologia

Czy potrzebujesz inwestować w dodatkowe narzędzia lub technologię, takie jak platformy do zarządzania treścią, narzędzia do analizy wyników czy oprogramowanie do tworzenia wideo? Te aspekty wpływają na koszty produkcji treści i jej dystrybucję.

Podsumowując, inwestycje w content marketingu mogą znacznie się różnić w zależności od Twoich specyficznych potrzeb i celów. Ważne jest, aby pamiętać, że content marketing pracuje cały czas Twój sukces i daje znaczące korzyści w przyszłości. Chętnie pomogę Ci stworzyć skrojony na miarę plan content marketingu, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom i budżetowi.

Matt Kosmaczewski konsultacja

Porozmawiajmy

Rozwiń komunikację swojej firmy

Podczas 15-minutowego spotkania omówimy wstępne koncepcje rozwiązania wyzwania, z którym aktualnie się zmagasz.

Te marki mi zaufały

Dołącz do ich grona

Klinika Rehabilitacji Rosmed
Body Work - Centrum Ruchu i Terapii
Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+
36MINUT
Oscar Rak

Mateusz Kosmaczewski to przede wszystkim fantastyczna osobowość, człowiek z otwartą głową, zawsze gotowy dać Ci wsparcie jako Trener Przygotowania Motorycznego w sporcie i pomoc w tworzeniu materiałów marketingowych.

Jako Klinika Rehabilitacji Rosmed współpracowaliśmy z Mateusz Kosmaczewski w zakresie treningów i tworzenia materiałów marketingowych ponad rok.

Michał Rościszewski

CEO Klinika Rehabilitacji Rosmed

Mateusza poznałam kilka miesięcy temu kiedy, otwierałam Butikowe Studio Treningu 36 MINUT , już wtedy dawał mi drogowskazy jak poruszać się w zupełnie obcym dla mnie świecie mediów społecznościowych, jak pisać posty, jak opowiadać ciekawe historie, które dzieją się przy tworzeniu nowego biznesu, jak pozyskiwać Klientów — ogromna dawka wiedzy, wsparcia, pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

Dzisiaj nadal współpracujemy i odkrywam kolejne niesamowite kompetencje Mateusza związane z marketingiem, produkcją filmów promujących biznes, tworzeniem profesjonalnych zdjęć przyciągających uwagę , umiejętnością prowadzenia szkoleń, dawania informacji zwrotnych wraz ze wskazówkami, jakie kroki po kolei wykonać w dążeniu do doskonałości. To, co robi na mnie największe wrażenie, to cierpliwość, kreatywność, konsekwencja i wsparcie przy kręceniu filmików.

Mateusz ma niesamowitą zdolność do motywowania, „wyciskania” z człowieka to, co najlepsze, naturalne i pozytywne, w mgnieniu oka potrafi ubrać w piękne słowa nasze myśli. Mateusz dziękuję za mój film i filmy moich Klubowiczów. Mega profesjonalna praca i rezultat.

Bożena Stemplewska

CEO 36 MINUT Pruszcz Gdański

Kontakt

Napisz

Wystarczy, że teraz wypełnisz ten formularz i w ciągu 24h ustalimy dogodny termin, krótkiej 15-minutowej rozmowy. To najlepsza możliwość, aby omówić ważne dla Ciebie kwestie.

Zgoda

Kontakt Matt Kosmaczewski