Cześć!

Poznajmy się

Nazywam się Mateusz Kosmaczewski i jestem Strategiem oraz Trenerem.

Codziennie pracuję nad wprowadzaniem realnych zmian w firmach i kreowaniem mocnych marek.  Zdaję sobie sprawę, że każda firma to niepowtarzalny organizm, którego sukces zależy od wielu czynników.

Dlatego indywidualnie podchodzę do każdego klienta. Analizuję potrzeby, określam potencjał, a następnie tworzę skuteczne strategie marketingowe, które przekładają się na konkretne wyniki.

Matt Kosmaczewski — O mnie — Strateg i trener

Wartość

Kilka kluczowych korzyści współpracy ze mną

Skuteczne strategie Matt Kosmaczewski

Skuteczne strategie

Wsparcie sprzedaży Matt Kosmaczewski

Wsparcie sprzedaży

Dobry prospekting Matt Kosmaczewski

Dobry prospekting

Zarządzanie kryzysowe Matt Kosmaczewski

Zarządzanie kryzysowe

Wzrost marży Matt Kosmaczewski

Wzrost marży

Tworzenie procesów Matt Kosmaczewski

Tworzenie procesów

Jednym z moich priorytetów jest wsparcie firm w tworzeniu procesów oraz działań na styku marketingu i sprzedaży. Wierzę, że kluczem do sukcesu jest harmonijna współpraca tych dwóch obszarów. Pomagam w zrozumieniu, jak te dwa elementy mogą współdziałać, aby zwiększyć efektywność i osiągnąć zamierzone cele.

Gdy rozpoczynamy współpracę, nie gramy tylko dla zabawy. Gramy, aby wygrywać. Jesteśmy tu po to, aby osiągnąć konkretne rezultaty. Dla mnie sukces to nie tylko zadowolenie klienta, ale przede wszystkim realna zmiana na lepsze.

Umiejętności

Mocne strony

Podobno jestem człowiekiem renesansu — osoba o wielu talentach, takie określenia padają od osób, które ze mną współpracują. Moją super mocną jest słuchanie, a wtóruje mu myślenie krytyczne i strategiczne. Zdobywam szybko zaufanie ludzi, czują się w moim towarzystwie dobrze. Spokój jest dla mnie najważniejszą wartością i mocno wybrzmiewa w moich działaniach.

Świat sportu nauczył mnie dyscypliny, wytrwałości i szybkiej reakcji na zmieniające się warunki rzeczywistości.

Natomiast jako trener w znaczący sposób rozwinąłem swoje kompetencje miękkie — empatia, zrozumienie, aktywne słuchanie, precyzyjna komunikacja, co wzmacniało zaufanie i stałem się dla podopiecznych nauczycielem, partnerem. Razem graliśmy, aby wygrywać i tę maksymę przeniosłem również do świata marketingu.

Dzisiaj jako ekspert z wyjątkowym zestawem cech i nietypowym połączeniem świata sportu i marketingowe tworzę skuteczne strategie marek i wspieram działania na styku sprzedaży i marketingu.

Fundamentem jest strategia stąd Strategy Game 1st, bo wszyscy tak jak w sporcie gramy, aby wygrywać. Bez strategii jest to trudne.

  • Strategia 93% 93%
  • Trening 91% 91%
  • Sluchanie 95% 95%
  • Content 87% 87%
  • Zarządzanie kryzysowe 97% 97%

Role

Strateg, Trener, Manager, Sportowiec

Strateg Matt Kosmaczewski

Strateg

Czarny Pas Brazylijskie Jiu Jitsu Matt Kosmaczewski

Czarny Pas BJJ

Trener Matt Kosmaczewski

Trener

Sprint Matt Kosmaczewski

Bieganie

Creator Matt Kosmaczewski

Manager

Sportowiec Matt Kosmaczewski

Trening motoryczny

Przez ostatnie lata pracowałem jako ekspert marketingowy, moja praca koncentrowała się na rozwijaniu i implementowaniu strategii marketingowych, które przyczyniły się do transformacji i wzrostu marek osobistych i małych firm. Moja prace obejmowały zarówno marketing B2C, jak i B2B, z szerokim zakresem kompetencji od tworzenia strategii po zarządzanie marką i wspieranie procesu sprzedaży.

Doświadczenie i wiedza, które zdobyłem, pozwala mi na zrozumienie dynamiki rynkowej i szybkie dostosowywanie się do nowych warunków. Podchodząc do marketingu z perspektywy opartej na danych, a jednocześnie zachowując kreatywność, biznesy klientów są budowane w sposób świadomy, uporządkowany i metodyczny. Klienci są skuteczni, dzięki temu tworzą mocne marki, a ich firmy stają się marketingowo mocne.

Kreatywność, podejście strategiczne i umiejętność budowania trwałych relacji z klientami są kluczowymi elementami mojego sukcesu jako stratega i trenera. Jestem przekonany, że każda firma ma unikalną historię do opowiedzenia — moim zadaniem jest pomóc im to zrobić w sposób, który przyciąga uwagę, angażuje i przekłada się na lojalność klientów.

Wiedza

Zwiększam kompetencje, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki

Marketing B2B Lead Generation Matt Kosmaczewski
Machina B2B 2.0 Certyfikat Matt Kosmaczewski
Machina B2B Certyfikat Matt Kosmaczewski
ABC Strategii Marki Certyfikat Matt Kosmaczewski

Historia

Strategia jest fundamentem sportu i marketingu

Współpracując z firmami oraz markami osobistymi doświadczyłem, jak panujący chaos w marketingu i sprzedaży, potrafi szkodzić. Często mimo dobrych intencji właścicieli, dobrych produktów i usług firmy stoją w miejscu. Okazuje się, że mimo wyjątkowości firm i marek, rynek ma swoją specyfikę, strategia jest istotnym elementem, a procesy dopasowane do możliwości firmy muszą zostać stworzone, aby realizować cele biznesowe. 

Wywodzę się ze świata sportu, gdzie takie wyzwania również są na porządku dziennym — tylko kontekst jest inny. Ucząc się marketingu przez blisko dekadę, postanowiłem pomóc rozwiązywać podobne problemy firmom  — tak zostałem strategiem i trenerem w obszarze marketingu. W sporcie i treningu trener stoi ramię w ramię z podopiecznym. Wprowadza na bieżąco realne zmiany w jego rozwoju — grają, aby wygrywać. Jako strateg i trener tak też pracuję z firmami i osobami decyzyjnymi. Wprowadzam realne zmiany w firmach i kreuję mocne marki. Tworzę skuteczne strategie marketingowe i wspieram tworzenie procesów oraz działań na styku marketingu i sprzedaży.

Gramy, aby wygrywać.

Oferta

W tych obszarach Ci pomogę

Konsultacje marketingowe Matt Kosmaczewski

Konsultacje marketingowe

Pomogę Ci zweryfikować twój pomysł i pozbyć się wątpliwości. Konsultacje pozwalają Ci oszczędzić czas i pieniądze. Zyskasz pewność co do dalszych działań i dowiesz się jak rozwijać swój biznes krok po kroku. Planowane działania marketingowe będą skuteczniejsze, bo wyeliminujesz błędy.

Doradztwo w marketingu B2B Matt Kosmaczewski

Doradztwo w marketingu B2B

Pomagam stworzyć skuteczne strategie marketingowe, które realizują cele biznesowe. Specyfika i wyjątkowość firm B2B sprawia, że do marketingu trzeba podejść strategicznie. Wykorzystując zasoby firmy, aktualne trendy i wiedzę buduję przewagę konkurencyjną firmy i wspieram jej wzrost.

Doradztwo w marketingu B2C Matt Kosmaczewski

Doradztwo w marketingu B2C

Wykorzystując swoje doświadczenie w marketingu i tworzeniu strategii marek, pomogę Ci podejmować lepsze decyzje biznesowe. Pozbędziesz się ryzyka związanego z brakiem wiedzy mi. in. o pozyskiwaniu nowych klientów, tworzeniu buyer person, procesach marketingowych i komunikacji.

Mentoring dla przedsiębiorców Matt Kosmaczewski

Mentoring dla przedsiębiorców

Ten rodzaj usługi pomoże Ci wejść na wyższy poziom marketingu i zbudować macną markę, która realizuje cele biznesowe. Stworzysz skuteczną strategię swojej marki, procesy marketingowe i sprzedażowe. Dzięki temu rozwiniesz swój biznes i zyskasz przewagę konkurencyjną na rynku.

Doradztwo sprzedaży w B2B Matt Kosmaczewski

Doradztwo w sprzedaży B2B

Wspieram rozwój sprzedaży w sposób procesowy, który działa ramię w ramię z marketingiem. Pomagam zidentyfikować obszary, które mogą być usprawnione, opracowuje strategiczne rozwiązania, które poprawią skuteczność w sprzedaży. Wykorzystuję trendy i najlepsze praktykami w branży.

Doradztwo sprzedaży w B2C Matt Kosmaczewski

Doradztwo w sprzedaży B2C

Wykorzystując swoją wiedzę w tworzeniu procesu sprzedaży, wspieram w opracowaniu strategii sprzedażowej i wdrożeniu jej do rzeczywistości. Pokazuje podejście strategiczne i procesowe, jak wprowadzać zmiany, analizować działania i usprawniać proces, aby sprzedaż była efektywna. 

Content Marketing Matt Kosmczewski

Content marketing

Pomogę Ci zaprojektować i wdrożyć treści, które będą wspierały marketing i sprzedaż, co sprawi, że Twój biznes będzie dobrze się rozwijał. Dzięki opracowaniu strategii komunikacji stworzysz przewagę konkurencyjną, zdobędziesz rynek, zwiększysz sprzedaż i wartość marki.

Warsztaty strategiczne Matt Kosmaczewski

Warsztaty strategiczne

Razem z Tobą opracuję strategię marki. Przepracujemy założenia strategiczne, obierzemy kierunki rozwoju, stworzymy dobrą komunikację i narrację, która będzie dopasowana do sprecyzowanej grupy docelowej. Dzięki temu zyskasz przewagę na rynku.

Szkolenie strategia marki Matt Kosmaczewski

Szkolenie strategia mocnej marki

Szkolę z procesu budowania mocnej marki, opracowania strategii, zarządzania, tworzenia procesów, dobierania odpowiedniej komunikacji i wykorzystania technologi. Szkolenie zawsze dopasowane jest do ciebie. Dzięki niemu twoja marka zwiększy swoją wartość.

Te marki mi zaufały

Dołącz do ich grona

Klinika Rehabilitacji Rosmed
Body Work - Centrum Ruchu i Terapii
Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+
36MINUT
Oscar Rak

Bezpłatna konsultacja

Rozwiej swoje wątpliwości

Rozwiej swoje wątpliwości Matt Kosmaczewski

Aktywnie trenuje siebie i innych

Pomagam osiągnąć atletyczną formę

Przygotowanie Motoryczne - Sport

Trening

Przygotowanie motoryczne

Pomogę Ci trenować skuteczniej. Z moją profesjonalną wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie treningu, jestem gotów pomóc Ci osiągnąć Twoje cele — niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym sportowcem. 

Baza wiedzy

Case Studies, Porady, YouTube

Logo Matt Kosmaczewski oliwka

Case Studies

Poznaj historie i dowiedz się, jak wyglądała wspólna praca.

kliknij 

Logo Matt Kosmaczewski oliwka

Porady

Przeczytaj moje artykuły na temat sportu i marketingu.

kliknij 

Logo Matt Kosmaczewski oliwka

YouTube

Zobacz kanał o strategicznym podejściu do marketingu.

kliknij 

Kontakt

Napisz

Wystarczy, że teraz wypełnisz ten formularz i w ciągu 24h skontaktuję się z Tobą. W trakcie krótkiej 15-minutowej rozmowy omówimy, jak mogę pomóc Ci w budowaniu marki realizującej cele biznesowe.

Zgoda

Kontakt Matt Kosmaczewski