Doradztwo w marketingu B2B Matt Kosmaczewski

Wsparcie doradcze

Doradztwo w marketingu B2B

Proces

Na czym polega doradztwo w marketingu B2B?

Doradztwo w marketingu B2B, czyli marketingu skierowanego do innych firm, to proces, w którym pomagam Ci zrozumieć i poprawić sposób, w jaki docierasz do innych firm i przekonujesz je do korzystania z Twoich produktów lub usług. Dzięki temu nie musisz zatrudniać do swojej firmy ekspertów. Oto, na czym to polega:

5

Zrozumienie Twojego rynku

Najpierw chcę zrozumieć, kto są Twoi klienci (inne firmy), jakie mają potrzeby i jakie są trendy na Twoim rynku.

5

Zrozumienie Twojego biznesu

Gdy znam już Twój rynek, możemy przejść do zapoznania się Twoją firmą. Chcę zrozumieć model biznesowy firmy, wartości, jakie są adresowane, przewagi konkurencyjne, aktualne punkty styku marki z klientami oraz procesy w firmie.

5

Warsztat bazowy

Mając potrzebne informacje, przechodzimy do pracy warsztatowej. Ważny element, podczas którego ustalamy konkretne cele, przepracowujemy wcześniej wymienione zagadnienia, co skutkuje opracowaniem wstępnej koncepcji rozwoju marketingu. 

5

Tworzenie skutecznej strategii

Gdy zaopiekowaliśmy się ważnymi kwestiami, możemy przejść do tworzenia strategii marketingowej. Wspólnie ją tworzymy, a jej celem będzie skutecznie docierała do Twoich klientów i przekonywania ich do współpracy z Twoją firmą.

5

Mierzenie i poprawa efektywności

Na koniec mierzymy efekty naszych działań i wprowadzamy poprawki, aby były jeszcze lepsze.

Dzięki doradztwu w marketingu B2B możesz zrozumieć swoje miejsce na rynku, stworzyć skuteczną strategię, poprawić swoje działania i zwiększyć sprzedaż. Czyli w skrócie — możesz rozwijać swój biznes skuteczniej! Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną!

Bezpłatna konsultacja

Rozwiej swoje wątpliwości

Rozwiej swoje wątpliwości Matt Kosmaczewski

Obszary

Doradztwo w marketingu B2B

Skupiam się na wielu obszarach, które mogą pomóc Twojej firmie skutecznie docierać do innych firm. Oto niektóre z nich:

5

Strategia marketingowa

Razem stworzymy strategię marketingową, która będzie dostosowana do potrzeb Twojej firmy i grupy docelowej, oparta na przewagach konkurencyjnych i wartościach firmy.

5

Pozycjonowanie i branding

Pomagam firmom tworzyć mocne marki i odpowiednio je pozycjonować na rynku B2B. W tym celu definiujemy jasno ofertę firmy, jej wartości i unikalne cechy, które wyróżniają ją na tle konkurencji.

5

Strategia i planowanie

Wspólnie rozwijamy skuteczną strategię marketingową, która wymaga zrozumienia rynku, konkurencji, potrzeb klientów i możliwości firmy. Następnie tworzymy plan działań marketingowych.

5

Komunikacja B2B

Doradzam firmom, jak skutecznie komunikować się z klientami biznesowymi. Komunikacja ta musi być jasna, profesjonalna i często oparta na danych (buyer persony), które pomagają firmom podjąć decyzje biznesowe.

5

Content marketing

Wspieram proces tworzyć wartościowe treści (np. artykuły, raporty, webinariów), które budują ich autorytet na rynku, przyciągają potencjalnych klientów i budują relacje z obecnymi. Pokazuje jak tworzyć treści wspierające sprzedaż i rozwój biznesu.

5

Marketing relacji

Pomagam firmom budować długotrwałe relacje z klientami, co jest szczególnie ważne w marketingu B2B. Wspieram rozwój przedsięwzięć, które sprawiają, że biznes staje się antykruchy.

W zależności od specyfiki Twojej firmy, celów i możliwości, możemy skupić się na różnych obszarach marketingu B2B. Jako strateg pomogę Ci zrozumieć te obszary i wybrać te najbardziej odpowiednie dla Twojego biznesu.

Korzyści

Czy warto zainwestować w doradztwo marketingowe B2B?

Poniżej znajdziesz kilka kluczowych korzyści, które możesz uzyskać:

5

Ekspertyza w dziedzinie marketingu B2B

Jako ekspert ds. marketingu B2B, mam wiedzę i doświadczenie, które mogą pomóc Ci osiągnąć sukces. Dzięki mojemu wsparciu możesz skorzystać z najlepszych praktyk i strategii, które już sprawdziły się na rynku.

5

Dostosowane rozwiązania

Każda firma jest inna, dlatego też istnieje potrzeba dopasowania strategii marketingowej do Twoich unikalnych potrzeb i celów. Z udziałem doradztwa marketingowego B2B, możemy opracować spersonalizowane rozwiązania, które będą najlepiej działać dla Twojej firmy.

5

Oszczędność czasu i zasobów

Korzystając z doradztwa marketingowego B2B, możesz zaoszczędzić cenny czas i zasoby. Zamiast samodzielnie eksperymentować i uczyć się na własnych błędach, otrzymujesz wsparcie eksperta, który już wie, jakie strategie działają najlepiej w Twojej branży.

5

Zwiększenie efektywności działań

Doradztwo marketingowe B2B może pomóc Ci zoptymalizować swoje działania, aby osiągnąć lepsze wyniki. Poprzez analizę rynku, konkurencji i trendów, mogę zaproponować strategie, które pomogą Ci dotrzeć do klientów biznesowych w bardziej skuteczny sposób.

5

Rozwój konkurencyjności

W konkurencyjnym świecie biznesu ważne jest utrzymanie przewagi nad konkurencją. Dzięki doradztwu marketingowemu B2B możemy opracować innowacyjne strategie i taktyki, które pozwolą Ci wyróżnić się na rynku i zdobyć przewagę konkurencyjną.

Obszary

Głębsze zrozumienie specyfiki marketingu B2B

Wiedza i kompetencje w marketingu B2B są kluczowe. Obszar strategiczny jest często pomijany, a to on wpływa na jakość działań marketingowych. Oto szczegółowe obszary, które będziemy rozwijać podczas współpracy doradczej.

5

Strategia marketingowa

Razem stworzymy strategię marketingową, która będzie dostosowana do potrzeb Twojej firmy i grupy docelowej, oparta na przewagach konkurencyjnych i wartościach firmy.

5

Buyer persony i wartości

Wspólnie określimy buyer persony i wartości dodane, aby precyzyjnie określić naszą grupę docelową i dostosować nasze działania marketingowe.

5

Strategia generowania leadów

Pomogę w opracowaniu strategii  generowania leadów, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów pozyskiwanych z działań marketingowych.

5

Strona internetowa

Doradzę, jak zbudować stronę internetową, która wspiera działania B2B, zapewniając optymalną strukturę i funkcjonalność.

5

Procesy w marketingu

Razem opracujemy procesy w dziale marketingu, tak aby każdy wiedział, co ma robić i kiedy oraz praca była skuteczniejsza i przyjemniejsza.

5

Wsparcie dla działu sprzedaży

Wypracujemy wspierające środowisko gdzie dział handlowy i dział marketingowy pracuje ramię w ramię. Ustanowimy procesy, które umożliwią wymianę wiedzy, wzajemne wsparcie i pracę na wspólny cel.

5

Lejki marketingowe

Pomogę w opracowaniu lejków marketingowych, które będą dopasowane do określonych segmentów rynku. 

5

Proces zakupu klienta

Opracujemy ścieżkę zakupu, aby wiedzieć, jak realnie funkcjonuje w rzeczywistości. Dzięki czemu będziemy mogli stworzyć skuteczniejszą strategię marketingową.

5

Content marketing

Treści wspierające biznes wymagają danych — stąd na podstawie opracowanej ścieżki zakupu klienta i postawienia klienta w centrum będzie można tworzyć wartościowe treści dla konkretnej grupy docelowej.

5

Kanały dotarcia

Pomogę Ci wybrać i zaopiekować się kanałami komunikacyjnymi, aby skutecznie docierać z przekazem do grupy docelowej.

5

Technologia

Doradzę, w jaki sposób wykorzystywać możliwości technologicznie i usprawniać dzięki niej firmę.

Skorzystaj z mojego doradztwa i doświadczenia, aby opracować skuteczną strategię dopasowaną do Twojej firmy i osiągnąć lepsze wyniki. Porozmawiajmy o doradztwie marketingowym dla Twojej firmy!

Cena

Ile kosztuje doradztwo marketingowe B2B?

Podzielę się z Tobą kilkoma kluczowymi czynnikami, które wpływają na koszt doradztwa.

5

Zakres usług

Doradztwo w zakresie marketingu B2B to nie tylko jedna usługa. To może obejmować analizę rynku, wsparcie sprzedaży, strategię marki, tworzenie wartościowych treści, szkolenia marketingowe czy wsparcie technologiczne. Każda z tych usług ma swoją cenę, a im więcej z nich potrzebujesz, tym wyższy może być koszt.

5

Moja wiedza i doświadczenie

Zdobyta wiedza, doświadczenie i specjalizacja mają duży wpływ na koszt usług.

5

Wielkość i trudność projektu

Wielkość i złożoność Twojego projektu również wpływają na koszt. Duże projekty wymagające znacznej ilości czasu i zasobów będą prawdopodobnie kosztować więcej.

5

Zwiększenie efektywności działań

Usprawnienie zarządzania marketingiem, sprzedażą i procesami ma pozytywny wpływ na skuteczność. Wprowadzając strategiczne podejście do swojego biznesu, zyskujesz kontrolę nad procesem i poprawiasz wyniki.

5

Lokalizacja

Mimo rozwoju technologii, gdzie jest możliwość współpracy zdalnej, to może się okazać, że fizyczna obecność będzie niezbędna, co wpływa na koszty. 

Wsparcie doradcze zawsze jest dopasowane indywidualnie do Twoich potrzeb. Wycena usługi w tym aspekcie zawsze podyktowana opłacalnością dla małych firm i średnich firm. Miałem przyjemność pracować nawet z solo przedsiębiorcami.

Dzięki mojemu wsparciu firmy wypracowały mocne fundamenty swojego biznesu. Od początku pracowały nad osiągnięciem przewagi konkurencyjnej i lepszej pozycji na rynku. Razem graliśmy, aby wygrywać.

Jeżeli chcesz poznać wycenę usługi doradczej dla Twojej firmy, to zapraszam do kontaktu ze mną. Porozmawiamy o Twoich wyzuwaniach i zobaczymy czy razem możemy współpracować!

Matt Kosmaczewski konsultacja

Porozmawiajmy

Rozwiń marketing w swojej firmie

Podczas 15-minutowego spotkania omówimy wstępne koncepcje rozwiązania wyzwania, z którym aktualnie się zmagasz.

Te marki mi zaufały

Dołącz do ich grona

Klinika Rehabilitacji Rosmed
Body Work - Centrum Ruchu i Terapii
Instytut Zarządzania Ograniczeniami TOC+
36MINUT
Oscar Rak

Wiedza

Zwiększam kompetencje, abyśmy osiągali lepsze wyniki

Marketing B2B Lead Generation Matt Kosmaczewski
Machina B2B 2.0 Certyfikat Matt Kosmaczewski
Machina B2B Certyfikat Matt Kosmaczewski
ABC Strategii Marki Certyfikat Matt Kosmaczewski

Interesujące materuiały

Sprawdź kanał YouTube

Interesujące materuiały

Przeczytaj artykuły

Kontakt

Napisz

Wystarczy, że teraz wypełnisz ten formularz i w ciągu 24h ustalimy dogodny termin, krótkiej 15-minutowej rozmowy. To najlepsza możliwość, aby omówić ważne dla Ciebie kwestie.

Zgoda

Kontakt Matt Kosmaczewski